افرادی که در اسفند ماه متولد شده اند دارای ویژگی هایی هستند که بنابر علم ستاره شناسی و روانشناسی با رنگ ها، اعداد، سیارات و سنگ های ویژه ای ارتباط برقرار می کنند. در این مقاله سعی کرده ایم تا سنگ های ماه تولد اسفند را معرفی کنیم و اثرات آنها روی جسم و روح و روانرا به طور کامل برای شما شرح دهیم.

سنگ های ماه تولد اسفند

 

خصوصیات متولدین اسفند ماه

نشان: ماهی

سیاره مرتبط: نپتون

عنصر مرتبط: آب

روز موافق: پنجشنبه

اعداد شانس: ۴ و۱

رنگ: سبز متمایل به آبی


پیشنهاد میکنیم مقاله سنگ های ماه تولد را نیز بخوانید.


معرفی سنگ های ماه تولد اسفند

آکوامارین

آکوامارین در بیننده احساس آبی زلال و شفاف را بر می انگیزاند و آرامش و وسعت دریای آبی را به ما یادآور می شود. این سنگ آرام بخش، پاکسازی کننده، و الهام بخش حقیقت، اعتماد و رها کردن است. در افسانه های باستانی این سنگ را متعلق به پریان دریایی می دانستند و ملوانان به عنوان طلسم خوش شانسی و حفاظت از آن استفاده می کردند. همچنین این سنگ، سنگ جوانی ابدی و شادمانی محسوب می شود.

آکوامارین با چاکرای گلو در ارتباط است و به همین خاطر قدرت بیان را در فرد بالا می برد و برای سخنرانان و مدرسین بسیار موثر است. توانایی های عقلی و ذهنی را زیاد می کند و می تواند برای دانشجویان و جویندگان علم نیز مفید باشد. همچنین به عنوان سنگی که محافظ مسافران است و برای افرادی که زیاد سفر می کنند هدیه ای ارزشمند است. بعلاوه گفته شده به عنوان یک سنگ عشق می تواند در بازگشت معشوق قدیمی مفید باشد.

اگر دوست دارید ارتباط و روابط بین فردی خود را بهبود بخشید – چه رابطه خانوادگی، چه عشقی یا شغلی – به خاطر اینکه این سنگ با چاکرای گلو در ارتباط است و این چاکرا را پاکسازی و بازگشایی می کند، شاید یکی از بهترین سنگ هایی است که می تواند شما را در رسیدن به هدفتان یاری رساند.

سنگ خون

این سنگ با زمینه ی سبز و لکه های سرخ همچون خون که در جای جای آن پاشیده شده در عهد باستان یکی از زیباترین سنگ ها محسوب میشد. علاوه بر سنگ خون به آن سنگ خورشید نیز می گفتند و معتقد بودند با پاکی خون، چرخه مرگ و تولد، صفات مطلوب، رشد و تغذیه و حفاظت در ارتباط است.

این سنگ نه تنها به عنوان طلسمی برای سلامتی و طول عمر بلکه به عنوان ابزاری برای جذب خوش شانسی، ثروت و شهرت هم کاربرد داشت. همچنین گفته شده این سنگ صاحبش را در مقابل فریب محافظت می کند و به او کمک میکند بر دشمنانش غلبه کند. پیروزی در دعاوی حقوقی و دادگاهی نیز از مزایای این سنگ عنوان شده است.

اگر فکر میکنید تحت تاثیر امواج و انرژی های منفی، چه فیزیکی یا متافیزیکی، یا چشم بد و حسادت قرار دارید یک تکه سنگ خون را همراه خود در لباس یا کیف تان داشته باشید. گفته شده این سنگ شما را در دنیای اثیری نامرئی می کند. در نتیجه نیروهای منفی قادر نخواهد بود شما را بیابند و طبیعتا از هر نوع انرژی منفی مصون خواهید بود. همچنین افرادی که فکر میکنند بسیار در چشم دیگران هستند و ممکن است چشم بخورند با همراه داشتن این سنگ می توانند انرژی منفی دیگران را از خود دور کنند.

سنگ خون از نظر درمانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و پاکسازی خون، کبد، طحال، کلیه ها، مثانه، روده ها و از بین بردن یا خنثی کردن سموم بدن کاربرد دارد. همچنین می تواند هر عضوی که خون زیادی در آن جریان دارد را پاکسازی و بهبود بخشد.

این سنگ از لحاظ انرژیک با چهار چاکرای پایینی خصوصا چاکرای ریشه و چاکرای قلب در ارتباط است و معمولا توسط شفاگران ماهر برای پاکسازی بدن اثیری و تنظیم کردن انرژی چاکراها مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین انرژی این سنگ شهامت و خرد را وارد زندگی فرد می کند.

جاسپر

زیبایی منحصر به فرد سنگ جاسپر حاصل کار مادر زمین است که بخش کوچکی از زیبایی های بی منتهای خود را در این سنگ ویژه به یادگار گذاشته است. سنگ جاسپر یک سنگ مرتبط با عنصر زمین با ارتعاشی ثابت و پایدار است که به فرد کمک میکند با بدنش و با زمان حال ارتباط بهتری بگیرد و بتواند از طبیعت و زمین انرژی های مورد نیاز خود را جذب کند. پس این سنگ برای ارتباط و دریافت انرژی های مادر زمین و مستقر شدن در جسم بسیار سودمند است.

کسانی که سنگ جاسپر را به همراه دارند متوجه میشوند که بخاطر خصوصیات عنصر خاکش، از میزان استرس و اضطراب آنها به حد زیادی کاسته شده است. همچنین این سنگ انرژی های منفی اطراف فرد یا هاله او را پاکسازی میکند و به روی انرژی های فرد اثر تثبیت کننده دارد. اگر فردی از نظر سلامتی در مشکل باشد یا مثلا کسی که سانحه ای را از سر گذرانده و نیاز دارد دوباره توان فیزیکی اش را به مرور بدست آورد، این سنگ می تواند برایش کمک فوق العاده موثری باشد. همچنین بخاطر انرژی های تثبیت کننده زمینی اش می تواند به افرادی که قصد دارند عادتی را مانند سیگار کشیدن ترک کنند یا اشخاصی که می خواهند رژیم بگیرند، انرژی و توان روحی لازم برای انجام این کارها را به آنها اعطا کند.

از لحاظ عاطفی این سنگ با تقویت بدن عاطفی، میزان استرس فرد را کاهش می دهد و به او توان تحمل رنج ها و مصائب زندگی را اعطا می کند. از نظر انرژی، این سنگ با چاکراهای ریشه و جنسی مرتبط است و به تقویت و تثبیت انرژی های بدن فیزیکی و بدن انرژیک می پردازد. همچنین گفته شده به علت قوی کردن ارتباط فرد با زمین، خرد معنوی او نیز مدتی پس از استفاده از جاسپر افزایش می یابد.

سنگ های ماه تولد اسفند

توپاز آبی

برای هزاران سال تنها ذکر نام توپاز ایده بخشندگی، ثروت و دارایی، ارتعاشات بالا و زندگی لوکس را به خاطر فرد می آورد. همراه داشتن توپاز عشق و وفاداری، دوستی و صفات عالی، شهامت و خرد و موفقیت در همه امور را به فرد اعطا می کند. انرژی دریافت شده اش از خورشید، فضا-زمان را در می نوردد و یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین سنگ هایی است که فرد می تواند به خودش یا دیگران هدیه بدهد. توپاز سنگ عشق و خوش شانسی است و برای موفقیت در دستیابی به اهداف بسیار موثر است. همچنین برای جذب فرد درست به زندگی اثر بخشی بالایی دارد. حالا چه این فرد برای عشق و رابطه عاطفی باشد چه برای امور کاری و مالی. سنگ توپاز می تواند رابطه عاطفی قدیمی را بهبود بخشد و عشق طرفین را بالا ببرد. افزایش حس اعتماد، وفادارای و صداقت از دیگر خصوصیات این سنگ است.

این سنگ به برطرف شدن هر نوع اختلال یا بیماری فیزیکی یا ذهنی که از کمبود انرژی یا انرژی های ناخواسته حاصل شده باشد کمک میکند. همچنین به فرد کمک میکند الگوهای آسیب زا در زندگی اش مثل انواع اعتیادها یا اختلالات خواب یا خوردن را کنار بگذارد. الگوهای کارمیکی که فرد از زندگی های گذشته یا از سوی اجدادش با خود آورده هم می توانند با انرژی این سنگ پاکسازی شوند. از لحاظ احساسی توپاز حس صداقت و اعتماد به نفس و خود بودن را در فرد تقویت می کند. به عبارت بهتر فرد احساس میکند آنچه هست کافی و کامل است و نیازی به نقش بازی کردن نمی بیند، به همین خاطر اعتماد به نفسش بالا می رود، نفوذش بر دلهای دیگران افزون شده و به یک آرامش درونی دست پیدا می کند. همچنین انرژی این سنگ بخشش و رها کردن را برای فرد آسان می کند.

از لحاظ انرژیک معمول ترین نوع توپاز که توپاز طلایی است با چاکرای شبکه خورشیدی سر و کار دارد و عمده خصوصیات ذکر شده هم به خاطر تقویت و تنظیم چاکرای شبکه خورشیدی در فرد بروز می کند. البته توپاز های رنگ های دیگر مثل قهوه و آبی و صورتی و شفاف هم وجود دارند که بسته به رنگشان می توانند بروی سایر چاکراها هم موثر باشند. مثلا توپاز صورتی با قلب ارتباط خوبی میگیرد یا توپاز آبی تاثیر خوبی روی چاکرای گلو دارد

لاجورد

لاجورد یکی از معدود سنگهایی است که از ابتدای تاریخ، بشر همواره به دنبال آن بوده است. رنگ آبی عمیق و آسمانی اش نمادی جهانی برای شرافت و احترام، الهه ها و قدرت، روح و بینش است. همچنین این سنگ نمایانگر خرد و حقیقت است. اسم انگلیسی این سنگ lapis lazuli هم از ریشه فارسی آن یعنی لاژورد استخراج شده و این نشان می دهد این سنگ در فرهنگ ایران باستان نیز ریشه دارد. در ایران باستان این سنگ را نماد شب پر ستاره و سنگی مناسب برای حفاظت در مقابل چشم زخم می دانستند.

از لحاظ فیزیکی این سنگ میتواند اختلالات ناحیه گلو و غدد درون ریز را برطرف کند. همچنین برای تنظیم گردش خون و خصوصا پایین آوردن فشار خون موثر است. این سنگ به فرد قدرت بیان حقیقت را می دهد و همچنین دیگران را تحریک می کند تا در حضور دارنده لاجورد صادق تر باشند. به طور کل لاجورد سنگ حقیقت است و حقیقت درونی فرد را بر ملا می کند و به او کمک میکند خواسته های عمیق درونیش را تحقق بخشد. همچنین از فرد در مقابل خیانت ها و دشمنی ها و موانع و نیروهای منفی سر راهش محافظت می کند.

از لحاظ احساسی و روانشناختی این سنگ به فرد آرامش و ذهن باز را اعطا می کند تا خطاها و اشتباهات خود یا دیگران را بتواند به راحتی بپذیرد و در جهت رفع و رجوع آنها اقدامات موثری انجام دهد. از لحاظ انرژیک لاجورد سنگ چاکرای گلو و چشم سوم است. و میتواند به بازکردن و متعادل کردن این دو چاکرا کمک کند. در صورتی که در تمرینات معنوی خود زیاده روی کردید یا تمرینات اشتباهی برای چاکرای گلو یا خصوصا چشم سوم انجام دادید، با روزانه قرار دادن لاجورد به مدت 20 دقیقه بروی گلو یا چشم سوم خود بعد از مدت کوتاهی میتوانید این چاکراها را به تعادل برگردانید و به آرامش برسید.

کوارتز شفاف

کریستال کوارتز شفاف احتمالا به تنهایی محبوب ترین سنگ مورد علاقه طیف وسیعی از افراد است. چه شما به دنبال جذب خواسته ها و اهدافتان باشید، چه مراقبه گر یا شفابخش باشید و چه حتی به زیبایی صرف سنگ ها علاقمند باشید احتمالا در بخشی از زندگی تان به سمت کریستال های کوارتز کشیده شده اید و خانه یا محل کارتان را با این کریستال های بینظیر زیبایی دوچندان بخشیده اید. کریستال کوارتز نماد انرژی ها و فرکانس های بالای مادر زمین است که کریستالیزه شده و به شکل فیزیکی درآمده است. به همین خاطر کریستال های کوارتز این ارتعاشات بالا و شفابخش را در خود ذخیره دارند و می توانند با تقویت ارتعاشات و قدرت ذهنی دارنده اش در جذب خواسته ها به او کمک کنند و یا با پخش کردن ارتعاشات شفابخش شان می توانند در فرایند درمان و پاکسازی یا محو کارماهای گذشته به فرد کمک کنند.

کوارتز شفاف یک سنگ چند کاربردی است. عمدتا برای شفابخشی، متعادل کردن چاکراها، پاکسازی هاله، پاکسازی کارماهای گذشته، از بین بردن موانع و گره های انرژی، بهبود ارتعاشات مثبت فرد، تقویت قدرت مدیتیشن و تمرینات درونی، حفاظت در مقابل ارتعاشات پایین و انرژی های ناخواسته و به جریان انداختن انرژی حیاتی (چی یا پرانا) در منزل یا محل کار کربرد دارد. طبیعتا هر چقدر تعداد یا اندازه کریستال کوارتز شما بزرگتر و شفاف تر باشد، کوارتز شما دارای ارتعاشات بالاتری خواهد بود. همچنین کوارتزهایی که یک سر نوک تیز دارند، به اصطلاح منشوری خوانده شده و از همان سر ارتعاشات بالای خود را در محیط رها می کنند و کوارتزهای دو سر (دارای دو سر نوک تیز) از هر دو جهت انرژی های خود را آزاد می کنند. البته کوارتزها به اشکال دیگری مثل هرم یا گوی هم برش داده می شوند که می توانند برای تنظیم چاکراها، ارتعاش محیط یا گوی بینی مورد استفاده قرار گیرند.

از لحاظ انرژیک کریستال کوارتز شفاف با هر هفت چاکرا در ارتباط است و وقتی در نزدیکی چاکراها قرار میگیرد همه آنها را تنظیم و متعادل می کند. رنگ های دیگر کریستال کوارتز ممکن است بروی یک چاکرا اثر بیشتری داشته باشند، مثلا کوارتز صورتی روی چاکرای قلب اثر بیشتری می گذارد اما همانطور که ذکر شد کریستال های شفاف کل بدن اثیری و انرژی های لطیف را متعادل می کنند و برای چاکرا درمانی و پاکسازی محیط و حتی پاکسازی سنگ های دیگر انتخابی ایده آل هستند.

سنگ های ماه تولد اسفند

یاقوت کبود

یاقوت کبود با ظاهر فریبنده و آتشینش همیشه هوادارن بسیاری داشته و بسیاری از شاهان و ملکه ها در تاج و جواهرات سلطنتی خود از یاقوت سرخ استفاده می کرده اند. یاقوت سرخ سنگی است که با خون در ارتباط است و گفته شده برای برطرف کردن دردهای فیزیکی و کمک به خونسازی و گردش خون موثر است. همینطور در گذشته سنگ یاقوت سرخ را بروی پوست ماساژ می دادند و باور داشتند این کار به ارتقا سلامتی و افزایش جوانی منجر می شود.

همچنین یاقوت کبود در رفع مشکلات قاعدگی زنان یا ناتوانی جنسی هم موثر است. از لحاظ عاطفی نیز یاقوت سرخ انرژی عشق را بر فرد جاری میکند و باعث میشود فرد قدرت پذیرش و ترمیم رنج ها و آسیب های گذشته اش را بدست آورد. افراد عصبانی و خشمگین می توانند با کمک انرژی یاقوت سرخ، خشم و عصبانیت خود را به سطح آورده و آزاد کنند و از این طریق به فرد بهتری تبدیل شوند.

از لحاظ انرژیک و معنوی این سنگ با چاکرای ریشه یا همان چاکرای یک مرتبط است و هر نوع مشکل و عدم تعادل مرتبط با این چاکرا را می تواند برطرف کند. همچنین گفته شده انرژی یاقوت سرخ همچون نوری است که بر تاریکی های زندگی فرد تابیده می شود و به او قدرت این را می دهد که به دنبال موهبت های زندگی و شکوفا کردن قدرت های درونی اش برود. از نظر فنگ شویی نیز یاقوت سرخ با انرژی عنصر آتش مرتبط است و می تواند خصوصیات این عنصر را در محیط تقویت کند.