افرادی که در بهمن ماه متولد شده اند دارای ویژگی هایی هستند که بنابر علم ستاره شناسی و روانشناسی با رنگ ها، اعداد، سیارات و سنگ های ویژه ای ارتباط برقرار می کنند. در این مقاله سعی کرده ایم تا سنگ های ماه تولد بهمن را معرفی کنیم و اثرات آنها روی جسم و روح و روانرا به طور کامل برای شما شرح دهیم.

سنگ های ماه تولد بهمن

 

خصوصیات متولدین بهمن ماه

نشان: مرد و دلو

سیاره مرتبط: اورانوس

عنصر مرتبط: هوا

رنگ : آبی فیروزه ای

روز موافق : دوشنبه

اعداد شانس: ۳و۷


پیشنهاد میکنیم مقاله سنگ های ماه تولد را نیز بخوانید.


معرفی سنگ های ماه تولد بهمن

آمتیست

آمیتیست در طی تاریخ به خاطر قدرتهای خیره کننده اش در آرامش و متعادل سازی ذهن و احساسات و زیبایی مسحور کننده اش همواره مورد احترام بوده است. امروزه ما آمیتیست را سنگی نیمه قیمتی می شناسیم، اما در گذشته های دور آمیتیست را “سنگ آتش” و معادل الماس ارزشمند می شناختند. همی طور به علت رنگ بنفش و ارغوانی ویژه اش، سنگی شاهانه محسوب میشد که سلاطین، پاپ ها و انسان های اصیل زاده و شریف در طی تاریخ به این سنگ گرایش ویژه ای داشتند.

سنگ آمیتیست به طور کلی سنگ آرامش و تعادل است. در نتیجه هر مشکلی چه جسمی و چه ذهنی که بخاطر از تعادل خارج شدن ذهن و احساسات در شما ایجاد شده باشد را می تواند برطرف کند. به همین خاطر بر طیف وسیعی از مشکلات جسمی و روحی موثر هست به طوریکه ما در سنگچین برای رفع سردرد و تشویش های ذهنی، تقویت شهود و قدرتهای درونی و رسیدن به آرامش، تاج آمیتیست را از این سنگ گرانبها با ابتکار و طراحی ویژه سنگچین تهیه کرده ایم. همچنین آمیتیست به علت بالا بردن ارتعاشات هاله باعث بروز خلاقیت و آفرینش های هنری می شود و برای هنرمندان و نویسندگان یا هر کسی که با خلاقیت سر و کار دارد سنگی بسیار مناسب هست. بعلاوه، مراقبه کنندگانی به که طور مداوم از آمیتیست استفاده می کنند گزارش کرده اند که احساس آرامش و تمرکز عمیقی را با این سنگ تجربه می کنند.

آمیتیست از نظر انرژیک سنگ چاکراهای چشم سوم و تاج سر است و از طریق باز کردن این چاکراها بینش و درک و نیروهای الهی را به زندگی ما دعوت می کند و باعث میشود کیفیت و سبک زندگی مان به سمت متعادل شدن پیش برود. مانند هنرمندی که آنقدر در هنرش غرق می شود که همه زندگی اش تبدیل به یک اثر هنری می شود، آنهایی که با سنگ آمیتیست نزدیک هستند و در انرژی این سنگ غرق شده اند، زندگی شان به سرودی الهی تبدیل می شود که در آن همه چیز به اندازه و به موقع رخ می دهد و همواره خواسته های عمیق فرد منطبق بر اراده الهی برای وی در زندگی نمایان می شود، دعاهای فرد برآورده شده و از آرامش عمیق جسمی، ذهنی و روحی برخوردار می گردد.


محصولات متنوع سنگ آمتیست اصل را از سنگچین تهیه کنید.


سنگ های ماه تولد بهمن

مروارید

مروارید گنج قلب دریاها خوانده می شود و از قدیم الایام خواهان بسیاری داشته است. این سنگ ارزشمند که در قلب صدف های اعماق دریاها شکل می گیرد نماد غلبه نرمی بر سختی و پیروزی شهامت و صبر بر خشونت و عجول بودن است. مروارید از لحاظ عرفانی و سمبلیک نماد روح یا خویشتن واقعی است که در درون هر فردی نهفته است و تنها پس از جستجو و ریاضت های بسیار بر فرد آشکار می شود. این سنگ با انرژی ماه در ارتباط است و میتواند طیفی از بیماری های فیزیکی و روانی را درمان کند. همچنین بخاطر دارا بودن انرژی های زنانه بسیار برای بانوان توصیه می شود.

مروارید می تواند به صاحبش وضوح ذهنی اعطا کند تا بتواند پیچیدگی های ضمیر ناخودآگاه خود و دیگران را درک کرده، مشکلات روانشناختی عمق ناخودآگاهش را برطرف کند. به همین خاطر مروارید برای درمان بیماری های روانی مثل افسردگی و وسواس موثر است. همچنین این سنگ می تواند برای فرد قدرت دلربایی و جذابیت را به همراه داشته باشد و گفته شده بانوانی که انرژی این سنگ را در هاله خود دارند جذاب تر به نظر می رسند. بعلاوه، مروارید از اعصار دور با ثروت و دارایی در ارتباط بوده و می تواند ثروت را به زندگی شخص جذب کند.

مروارید از آنجایی که قبلا گفته شد از لحاظ انرژیک یا خود واقعی یا حقیقت در ارتباط است. در نتیجه با همه چاکراها مرتبط است و میتواند به جذب انرژی منفی چاکراها و متعادل کردن آنها کمک کند. همچنین اگر شما فردی معنوی و به دنبال خودشناسی هستید، بیشترین اثر مروارید را بروی چاکرای ششم و هفتم یعنی چشم سوم و تاج سر احساس خواهید کرد.

توپاز آبی

برای هزاران سال تنها ذکر نام توپاز ایده بخشندگی، ثروت و دارایی، ارتعاشات بالا و زندگی لوکس را به خاطر فرد می آورد. همراه داشتن توپاز عشق و وفاداری، دوستی و صفات عالی، شهامت و خرد و موفقیت در همه امور را به فرد اعطا می کند. انرژی دریافت شده اش از خورشید، فضا-زمان را در می نوردد و یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین سنگ هایی است که فرد می تواند به خودش یا دیگران هدیه بدهد. توپاز سنگ عشق و خوش شانسی است و برای موفقیت در دستیابی به اهداف بسیار موثر است. همچنین برای جذب فرد درست به زندگی اثر بخشی بالایی دارد. حالا چه این فرد برای عشق و رابطه عاطفی باشد چه برای امور کاری و مالی. سنگ توپاز می تواند رابطه عاطفی قدیمی را بهبود بخشد و عشق طرفین را بالا ببرد. افزایش حس اعتماد، وفادارای و صداقت از دیگر خصوصیات این سنگ است.

این سنگ به برطرف شدن هر نوع اختلال یا بیماری فیزیکی یا ذهنی که از کمبود انرژی یا انرژی های ناخواسته حاصل شده باشد کمک میکند. همچنین به فرد کمک میکند الگوهای آسیب زا در زندگی اش مثل انواع اعتیادها یا اختلالات خواب یا خوردن را کنار بگذارد. الگوهای کارمیکی که فرد از زندگی های گذشته یا از سوی اجدادش با خود آورده هم می توانند با انرژی این سنگ پاکسازی شوند. از لحاظ احساسی توپاز حس صداقت و اعتماد به نفس و خود بودن را در فرد تقویت می کند. به عبارت بهتر فرد احساس میکند آنچه هست کافی و کامل است و نیازی به نقش بازی کردن نمی بیند، به همین خاطر اعتماد به نفسش بالا می رود، نفوذش بر دلهای دیگران افزون شده و به یک آرامش درونی دست پیدا می کند. همچنین انرژی این سنگ بخشش و رها کردن را برای فرد آسان می کند.

از لحاظ انرژیک معمول ترین نوع توپاز که توپاز طلایی است با چاکرای شبکه خورشیدی سر و کار دارد و عمده خصوصیات ذکر شده هم به خاطر تقویت و تنظیم چاکرای شبکه خورشیدی در فرد بروز می کند. البته توپاز های رنگ های دیگر مثل قهوه و آبی و صورتی و شفاف هم وجود دارند که بسته به رنگشان می توانند بروی سایر چاکراها هم موثر باشند. مثلا توپاز صورتی با قلب ارتباط خوبی میگیرد یا توپاز آبی تاثیر خوبی روی چاکرای گلو دارد.

فیروزه

فیروزه احتمالا قدیمی ترین سنگ قیمتی شناخته شده برای نوع بشر است. با رنگ آبی ملایم و خصوصیات آرامش بخشش، انگار تکه ای تراشیده شده از آسمان است که به عنوان هدیه به زمین فرستاده شده است. ایرانیان از عهد باستان به خصوصیات معنوی و آرام بخش فیروزه آگاه بوده اند و برای آنها نماد نیروهای الهی، آسمان و پردیس (بهشت) بوده است. به همین خاطر در تمامی مکان های مذهبی و معنوی شان بیشترین استفاده را از سنگ فیروزه و رنگ فیروزه ای می کرده اند.

یکی از کاربردهای اساسی فیروزه محافظت صاحبش در مقابل انرژی های منفی، چشم زخم و حوادث ناشی از بدشانسی است. همچنین فیروزه سلامت دارنده اش را تضمین می کند و برای تنظیم انرژی ها و کارکرد غدد و سم زدایی بدن کاربرد دارد. حتی اعتقاد بر این است که رنگ فیروزه بر اساس حال و روز صاحبش تغییر می کند و گاهی انرژِی های منفی دارنده اش را به خود جذب میکند و از این طریق فرد را از اثرات این انرژی ها مصون می دارد. طبیعتا انجام پاکسازی های دوره ای با استفاده از عود، آب روان و نور خورشید برای سلامت و کارکرد درست فیروزه ضروری است.

از لحاظ انرژیک این سنگ با چاکرای گلو و چشم سوم ارتباط دارد و برای تقویت قوه بیان و همینطور تقویت شهود و درک عمیق کاربرد دارد. همچنین از طریق باز کردن کانال های انرژی و تنظیم هاله بدن باعث میشود ارتباط فرد با آسمان و نیروهای معنوی افزایش یابد و آشکار شدن خواسته های فرد تسریع شود. سنگ فیروزه برای مراقبه گران و شفابخشان بسیار ارزشمند است و باعث ارتباط فرد با روح خویش می شود.


محصولات متنوع سنگ فیروزه اصل را از سنگچین تهیه کنید.


سنگ های ماه تولد بهمن

اپال

اوپال بدون شک یکی از جادویی ترین سنگ های موجود است که بسیاری باور نمیکنند سنگی طبیعی است که بدون دخالت بشر خود به خود در زمین شکل میگیرد. این سنگ همچون نگهدارنده ایست که آتش و رنگین کمان را توامان در خود حفظ کرده است و با هر تکان و تابش نوری جلوه ای نو از زیبایی خود را بر ملا می کند. این سنگ با جادوی منحصر به فردش نماد شگفتی و راز، عشق و امید، شادمانی و جادو در زندگی است. اپال از گذشته با چشم در ارتباط بود و اعتقاد بر این است که میتواند قوه بینایی فرد را افزایش داده و همه مشکلات مربوط به چشم را رفع کند. همچنین این سنگ، سنگ اعظم شانس است و می تواند شانس و موفقیت های عظیمی را به زندگی دارنده اش جذب کند.

اوپال بوجود آورنده احساس آرامش و امنیت در فرد است و استرس و افسردگی را محو میکند. همچنین به فرد کمک می کند که افکار اضافی و مشوش نسبت به گذشته یا آینده را رها کند و ذهنش را بروی زمان حال متمرکز کند. به همین خاطر برای مدیتیشن و تکنیک های ذهن آگاهی هم بسیار مفید است. همچنین اوپال سنگ رویاهای شاد است و میتواند برای کسانی که خواب خوبی ندارند یا کابوس می بینند موثر باشد. اوپال با کهن الگوی مادر و انرژی های مادرانه در ارتباط است و این انرژی را در زندگی فرد جاری میکند و برای حفاظت و پرورش بسیار مناسب است خصوصا برای فرزندان و نوجوانان.

از لحاظ انرژیک اوپال به خاطر طیف رنگین کمانی اش با تمامی چاکراها در ارتباط است و برای شفابخشی، تنظیم چاکراها و ارتباط با انرژی مادر زمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد.